A január 15-én megnyitott “Napenergia Plusz program” még mindig nyitva áll. Jogos a következtetés: az érdeklődést nem a “heves” jelző írja le legpontosabban. A visszafogottság lehetséges okait kivesézzük a videóban, de ha nincs időd vagy kedved végignézni, itt a lényeg:
A szaldó elszámolás ment, a bruttó jött
Sokan siratják az éves szaldó elszámolást. Joggal, de feleslegesen. Végleg a múlté, sosem fog visszatérni. Mi mindenkit arra biztatunk: arccal a jövő felé! A bruttó elszámolás kevesebbet hagy a konyhán, mint a szaldó. De a “kevesebb” nagyságrendekkel több a semminél.
Az önerő visszatartó ereje
A 100%-os támogatás kiváltotta “Mit veszíthetek?” életérzés nyilván sokkal többeket mozgatott meg. Amikor viszont milliós nagyságrendben kell saját tőkét invesztálni, az egyből visszahűti a kedélyeket. A napelemtelen érdeklődők többsége szétspriccel és csak azok maradnak, akik elég komolyan gondolják.
Ez persze kizárja azokat, akiknek egyszerűen nincs pénzük az önerőre, pedig szívesen gondolnák komolyan. Ez a történet szomorú része. Viszont kizárja azokat is, akik számára az “ingyen” jóval erősebb hívószó, mint a “napelem”.
A bizonytalanságból lett bizalmatlanság
Ha. az utóbbi 2-3 év napelem politikájára keresnénk a megfelelő jelzőt, nem biztos, hogy az “átgondolt” lenne a befutó. A kicsit össze-vissza, kicsit kapkodós intézkedések nem kevés bizonytalanságot szültek. A bizonytalanság pedig a bizalmatlanság melegágya.
A magunk részéről teljesen megértjük a bizalmatlanságot is. De csak azt tudjuk mondani: mindegy, hány kacskaringóval, a jövő útja a napelem felé vezet. Előbb-utóbb mindenkinek a házán lesz napelem. És akinek előbb, annak többet termel.