Hogyan maxold ki az elektromos autód töltését?

Előző cikkünkben az otthoni fali töltőket önkényesen 3 csoportba soroltuk. Kettőt becsülettel ki is veséztünk. A harmadikkal kapcsolatban pedig azt írtuk, annyira fontos, hogy megérdemel egy külön cikket. Ez az.

Gyors emlékeztetőül: egy elektromos autó akkora fogyasztó, amire a háztartások elektromos hálózata többnyire nincs felkészítve. Ez több problémát is felvet. Egy részüket egy hagyományos fali töltő megoldja. De húsba vágós mellékhatások így is maradnak. Ezért beszélünk most arról, amiről most beszélünk.

Eco smart – a tényleg okos töltő

Az elnevezés picit alkalmas az ellenség megtévesztésére. Mert valójában nem egy töltőről van szó. Hanem egy töltő és egy külső egység csapatjátékáról. A külső egység a keresztségben a Power Boost nevet kapta, az elnevezés lényegében egy intelligens fogyasztásmérőt és vezérlőt takar.

Van rá esély, hogy most felmerült Benned a kérdés: akkor egy ilyen kütyü csatlakoztatható a meglévő fali töltőmhöz? Nagy valószínűséggel nem. Egy kezünk se kell hozzá, hogy megszámoljuk, hány töltő képes jelenleg együttműködni vele. Ezért is kezeljük ezeket önálló kategóriaként.

Akkor ezt megbeszéltük. De mit csinál valójában ez a Power Boost és a töltő együtt? Alapvetően három dolgot.

Intelligens teljesítmény szétosztás

Önmagában az ötlet, hogy az elektromos pejkódat otthon etesd (itasd?), a nyerő ötletek felső ligájában játszik. Egészen addig, amíg nem esik egybe mondjuk a feleséged mosási/sütési/vasalási ambícióival. Esetleg azzal, hogy a gyerek a Mars utazás megtervezéséhez is elegendő erőforrással bíró gamer pc-jén éppen a God of War-t nyüstöli. Mindegyik variáció a biztosíték kapitulációjával fog végződni. Mert a rendszer számára ez túl sok.

Kivéve, ha ott figyel a Power Boost. Mert ő megoldja, hogy mindenkinek jusson és a biztosíték se veszítse el az eszméletét. Eredmény? Megmarad a családi béke és az autó is töltődik. Ráadásul annyival, amennyit maximálisan ki lehet préselni a hálózatból anélkül, hogy az egyéb igények sérülnének.

És ha többen is vannak az istállóban?

Hát igen. Ma már nem elképzelhetetlen, hogy két elektromos autó is áll a garázsban. Vagy egy autó és egy robogó. Esetleg egy roller. Márpedig, ha ezek párhuzamosan léteznek, akkor óhatatlanul is megesik, hogy egyszerre kell(ene) tölteni őket.

Ezért van a Power Boost. Hogy az (ene) ne legyen. Nemcsak a háztartás és az elektromos autó között képes elosztani a delejt, de a háztartás és több elektromos jármű között is. Ami egyáltalán nem a távoli jövőbe vesző lehetőség.

De én zöld energiával akarok tölteni!

Az elektromos autó tulajdonlása sok esetben kombinálódik egy napelemes rendszer meglétével. Amiből következik, hogy akár ingyen is tölthetem az autómat.

Feltéve, ha pont akkor töltöm, amikor a napelemek termelnek. Vagy még élvezem az éves szaldó elszámolás előnyeit. Ami viszont nem fog örökké tartani és nem is jutott mindenkinek. Akár előbb, akár utóbb, szükségem lesz arra az opcióra, hogy akkor töltsek, amikor termelek is.

A Power Boost ezt is megoldja. Leginkább ettől annyira jövőbe mutató. Akár az motivál, hogy ingyen töltsem az autót, akár az, hogy nem szeretném széntüzelésű erőműben előállított elektromos árammal szembe köpni a saját fenntarthatósági törekvéseimet – a Power Boost telepítése ezt a problémát múlttá teszi.

Konklúzió

Hisszük, hogy aki elektromos autót vesz, hosszú távon gondolkodik. Aki napelemet telepít, úgyszintén. Aki pedig hosszú távon gondolkodik, annak egy Power Boost-tal megtámogatott fali töltő jelenti A MEGOLDÁST.

De mennyivel drágább? Sziklaszilárd meggyőződésünk, hogy nem annyival. Akár a hosszú távhoz, akár egy elektromos autó árához viszonyítjuk, a különbség elenyésző. És akkor még nem beszéltünk a gyorsaságról. Nem fog mindig fájni, hogy várnod kell, míg a hálózat eléggé felszabadul. De amikor fájni fog, akkor nagyon. A családi békét meg hogyan forintosítod?

Nem várjuk, hogy meg legyél győzve. De ha legalább az érdeklődésedet felkeltettük, akkor keress minket! Tudod: az információ nem kerül semmibe. Az információ hiánya annál többe.

Gondolkodj másképp!

Amikor az Apple 1997-ben útjára indította talán legikonikusabb kampányát, biztosan nem gondolták, hogy 2024-ben majd feldolgozásért kiált. A téma persze